Historia Przedszkola

Nasze przedszkole powstało w 1961 roku. Przestronny parterowy budynek oraz teren wokół niego zostały zaprojektowane na potrzeby typowej placówki przedszkolnej. Przedszkole usytuowano w pełnym drzew i krzewów ogrodzie z wydzielonymi terenami dla dzieci z grup młodszych i starszych.

W latach 70-tych ze względu na lokalizację placówki wewnątrz osiedla wojskowego kwitła współpraca z wojskiem, zaś lata 80-te zaowocowały patronatem Telewizji Polskiej. Wówczas do naszego przedszkola uczęszczało bardzo wiele dzieci pracowników Telewizji co pociągnęło za sobą dofinansowanie potrzeb placówki. Wczesne lata 90-te zakończyły patronat.

Obecnie nadal współpracujemy z Polskim Radiem i Telewizją. Dziś jednak ogranicza się ona do brania udziału naszych dzieci w nagrywaniu audycji radiowych i edukacyjnych programów telewizyjnych.
W ciągu tak wielu lat istnienia placówki zmieniali się nauczyciele i dyrektorzy przedszkola, ale ciepła i rodzinna atmosfera powoduje, że nasi wychowankowie powracają po latach aby bez wahania powierzyć nam swoje dzieci.